Opcje przeglądania
Producenci
Nowości
Aquarium Systems Reef Crystals 20kg
Aquarium Systems Reef Crystals 20kg

290,00 zł

szt.

Korale do akwarium morskiego - twarde i miękkie

Wielka Rafa Koralowa, rozciągająca się u wybrzeży Australii, przyciąga miliony turystów z całego świata zafascynowanych pięknem podwodnego świata i życia toczącego się pod taflą oceanu. Chcesz stworzyć jej namiastkę w swoim własnym domu? Korale do akwarium morskiego z naszej oferty pozwolą Ci zaprojektować wielobarwne akwarium, które może stać się prawdziwą ozdobą Twojego salonu, gabinetu czy wnętrza komercyjnego (np. pensjonatu czy hotelu). Polecamy starannie dobrane koralowce. Sklep internetowy Blue Box Coral to miejsce stworzone przez pasjonata akwarystyki morskiej specjalnie dla osób dzielących podobne zainteresowania. Sprawdź naszą ofertę i dobierz gatunki, które pomogą Ci stworzyć akwarium swoich marzeń.

Koralowiec Miękki - Ricordea - Multicolor Koralowiec Miękki - Ricordea - Multicolor
Producent: blueboxcoral
Cena:

150,00 zł

zobacz więcej
Dendronephthya spp. Dendronephthya spp.
Producent: blueboxcoral
Cena:

220,00 zł

zobacz więcej
Favia Green - #A017 Favia Green - #A017
Producent: blueboxcoral
Cena:

70,00 zł

szt.
zobacz więcej
Favia Green - #A018 Favia Green - #A018
Producent: blueboxcoral
Cena:

70,00 zł

szt.
zobacz więcej
Favia Green - #A023 Favia Green - #A023
Producent: blueboxcoral
Cena:

70,00 zł

szt.
zobacz więcej
Favia Sp. - #F02 Favia Sp. - #F02
Producent: blueboxcoral
Cena:

190,00 zł

szt.
zobacz więcej

Co to są i czym wyróżniają się korale do akwarium morskiego?

Koralowce (Anthozoa) to morskie zwierzęta z rodziny parzydełkowców, które w naturalnym środowisku zamieszkują przede wszystkim ciepłe i gorące i strefy przybrzeżne. Najwięcej gatunków pochodzi z Indo-Pacyfiku, okolic wybrzeży Australii i Oceanii. Korale mają postać polipów z ramionami (czułkami) otaczającymi gardziel osadzoną w charakterystycznej „rurce” na podeszwie. Są przytwierdzone do dna morskiego i najczęściej żyją w dużych koloniach zachwycających prawdziwą feerią barw. Bardzo często wytwarzają wapienne szkielety, a kolejne pokolenia zamieniają się w nowe warstwy wapiennych złogów. Te zaś tworzą piękne rafy koralowe rozciągające się na dziesiątkach lub nawet setkach kilometrów.

Koralowce preferują wody płytkie (głębokość do około 50 m), ciepłe (o temperaturze ponad 20 stopni C), dobrze natlenione i naświetlone. W ich obrębie występuje ogrom różnych gatunków, dlatego warto dokładnie poznać ich wymogi, aby wybrane korale do akwarium morskiego dobrze się zaklimatyzowały w sztucznym zbiorniku.

Korale miękkie i twarde – podstawowy podział koralowców

Koralowce to grupa obejmująca niemal 7,5 tys. gatunków. W akwarystyce dzieli się je na podstawowe grupy:

  • koralowce miękkie – są to organizmy, które nie tworzą wapiennego szkieletu. Korale miękkie łączą się za pomocą tkanki. Jest to gatunek stosunkowo mało wymagający. Woda, w której żyją nie musi być krystalicznie czysta, dają sobie radę przy nieco słabszej cyrkulacji i niezbyt silnym naświetleniu. Początkującym akwarystom szczególnie polecane są korale miękkie z rodzaju Sarcophyton. Gdy poszukujesz bardziej ozdobnych gatunków, możesz wybrać Dendronephthya, które zachwycają wyjątkową kolorystyką żółtawo pomarańczową i różnymi tonacjami czerwieni. Są one trudniejsze w hodowli, gdyż nie posiadają w swoim ciele zooksantelli i nie mogą odżywiać się poprzez proces fotosyntezy i wymagane jest ich dokarmianie, dlatego tego typu korale do akwarium morskiego wymagają odpowiedniego przygotowania zbiornika i dużej dbałości o hodowlę. Miłośnicy akwarystyki, którzy posiadają większe doświadczenie, mogą wybrać korale Ricordee czy Zoanthusy,
  • koralowce LPS (Large Polyp Stony corals) – twarde korale wyróżniające się długimi polipami. Są o wiele bardziej wrażliwe i wymagające w hodowli od korali miękkich, dlatego szczególnie polecane są osobom, które chcą poświęcać więcej czasu na pielęgnację akwarium morskiego i mają już pewną wiedzę z tego zakresu. Konieczna jest restrykcyjna dbałość o czystość wody, zadbanie o prawidłową cyrkulację i zaplanowanie suplementacji. LPS potrzebują wapnia i stałego dokarmienia (fitoplanktonem, planktonem, zooplanktonem). Popularne gatunki LPS to Euphylia, Lobophylia oraz Plerygora,
  • koralowce SPS (Small Polyp Stony corals) – korale twarde posiadające krótkie polipy. Są bardzo wymagające i dość drogie w hodowli, dlatego są najlepsze dla doświadczonych akwarystów. Potrzebują bardzo czystej wody, stosowania zaawansowanych filtrów, odpieniacza i reaktora wapnia. Należy stosować bogatą suplementację, ponieważ korale SPS do prawidłowego funkcjonowania potrzebują bakterii, pożywek, mikroelementów czy płynów Ballinga. Sprawdzą się jako koralowce do akwarium morskiego posiadającego silną lampę o wysokiej mocy. Z tej grupy nieco łatwiejsze w utrzymaniu są Seriatopory oraz Montipory, a bardzo trudne Acropory.

Koralowce – sklep internetowy Blue Box Coral – dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Nasz sklep internetowy z koralowcami poleca korale miękkie i twarde typu LPS oraz SPS. W ofercie posiadamy starannie dobrane gatunki pochodzące głównie z Indo-Pacyfiku. Wśród nich klienci znajdą zarówno łatwiejsze, jak i dość trudniejsze w hodowli koralowce zachwycające ozdobnym wyglądem. Wszystkie zdjęcia dostępne na naszej stronie przestawiają dokładnie te koralowce, które dostarczamy do klienta. Nie wykorzystujemy programów graficznych czy filtrów do przeróbki, dlatego kolorystyka odzwierciedla rzeczywisty wygląd korali. Koralowce do akwarium morskiego wymagają odpowiedniego zaprojektowania zbiornika, zaplanowania oświetlenia, filtracji, suplemtacji czy dokarmiania. Sklep został założony przez pasjonata akwarystyki, który chętnie dzieli się swoją wiedzą oraz doświadczeniem z klientami i pomaga im w doborze najlepiej dopasowanych gatunków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl